Ana Sayfa     |      Yönetim

Ana Sayfa     |      Yönetim     |     Faaliyetlerimiz   |    Duyurular     |      İletişim

Ana Sayfa
 
   
Ana Sayfa
 
 
Amacımız
 
 
Yönetim
 
 
Kurucularımız
 
 
Faaliyetlerimiz
 
 
Duyurular
 
 
İletişim
 
     
 
 

Vakfımızın Olağan Genel Kurulu Yapıldı    

Üniversite Sanayi Araştırma İşbirliği Vakfı (ÜSAİV) olağan Genel Kurulu 19 Şubat 2018 tarihinde, Genel Kurul Üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda başkanlık divanı oluşturulduktan sonra Yönetim Kurulu tarafından Genel Kurula teklif edilen zorunlu Senet Değişikliği konusu görüşülerek, teklif edildiği şekliyle kabul edildi. 2017 yılı yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları okundu. Yönetim ve denetim kurulunun ibrasının ardından yeni genel kurul üyelerinin seçimine geçildi. Daha sonra yönetim kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi yapıldı. 2017 yılı tahmini bütçesinin müzakeresi yapılarak bütçe onaylandı. Genel Kurul neticesinde Vakfın yönetim kurulu oluştu. Yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri, yaptıkları yönetim kurulu toplantısında görev dağılımını yaparak faaliyetlere başladılar.

Dilek ve temenniler maddesinde söz alan, Vakıf Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Büyüksimitci, Vakfın küçük bir bütçe ile üniversitelerle – sanayicileri bir araya getirme amaçlı faaliyetlerini sürdürdüğünü, gelir getirici faaliyetlerde bulunup amaç doğrultusunda faaliyet göstermeye devam etmek istediklerini ifade ederek, önümüzdeki 15 Mart tarihinde Kayseri Sanayi Odası ile işbirliği içinde gerçekleştirilecek olan bir günlük İstanbul’daki “Wineurasia” fuarı ziyaretine 150 kişilik bir sanayici ekibiyle yapılacak ziyarete üniversitelerin hocalarının da davetli olduğunu, üniversite hocalarından ciddi sayıda katılım beklediğini, fuarda yeni teknolojilerin görülebileceğini ifade etti.

Üyelerden gelecek her türlü öneri ve taleplere açık olduklarını da belirttikten sonra katılım katkılarından dolayı Genel Kurul üyelerine teşekkür etti.

Söz alan Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muhammet Güven, Üniversite Sanayi Araştırma İşbirliği Vakfı’nın uzun süredir faaliyetlerine devam eden bir vakıf olduğunu, eğitim amacıyla yurt dışına gönderilecek kişilere destek olunması gerektiğini, Türkiye’nin stratejik alanlara yatırım yaptığını, bu alanlar için yetişmiş elemanlara ihtiyaç olduğunu, üniversitelerin maddi imkanlarının yeterli olmadığını vakfın yönünün biraz da bu alana çevrilmesinin uygun olacağını ifade ederek, katkılarından dolayı Genel Kurul üyelerine teşekkür ederek Vakfın bundan sonraki çalışmalarında başarı dileklerini belirtti.

Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, toplantıya katılan üyelere teşekkür ederek, Genel Kurul toplantısında organlara seçilen üyelere başarılar dileyerek, Genel Kurul sonuçlarının hayırlı olması temennisinde bulundu.
Yeni Oluşan ÜSAİV Yönetim Kurulu Üyeleri ve görevleri
 
Mehmet BÜYÜKSİMİTCİ Başkan
Prof. Dr. M. Kemal APALAK Başkan Yrd.
Murat BAŞYAZICIOĞLU Muhasip Üye
Doç. Dr. Recep GÜNEŞ Genel Sekreter
Abidin ÖZKAYA Üye
Prof. Dr. Muhammet GÜVEN Üye
Prof. Dr. İhsan SABUNCUOĞLU Üye
Halit ÖZKAYA Üye
Abdullah OĞUZBAŞ Üye

 

New Page 1
 
 
 
 
 
 
 
Üniversite Sanayi Araştırma Hizm