Ana Sayfa     |      Yönetim

Ana Sayfa     |      Yönetim     |     Faaliyetlerimiz   |    Duyurular     |      İletişim

Ana Sayfa
 
   
Ana Sayfa
 
 
Amacımız
 
 
Yönetim
 
 
Kurucularımız
 
 
Faaliyetlerimiz
 
 
Duyurular
 
 
İletişim
 
     
 
 

Vakfımızın Olağan Genel Kurulu Yapıldı

            Üniversite Sanayi Araştırma İşbirliği Vakfı (ÜSAİV) olağan Genel Kurulu 17 Nisan 2017 tarihinde, Genel Kurul Üyelerinin katılımıyla yapıldı. 
Toplantıda başkanlık divanı oluşturulduktan sonra 2016 yılı yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları okundu. Yönetim ve denetim kurulunun ibrasının ardından yeni genel kurul üyelerinin seçimine geçildi. Daha sonra yönetim ve denetçiler kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi yapıldı. 2017 yılı tahmini bütçesinin müzakeresi yapılarak bütçe onaylandı. Genel Kurul neticesinde Vakfın yönetim kurulu oluştu. Yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri, yapacakları ilk yönetim kurulu toplantısında görev dağılımı yapacaklardır.

Genel kurul sonrası kısa bir açıklama yapan Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi ve Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Vakfın zamanında iyi niyetlerle kurulduğunu ancak günümüzde benzer kurumların artması ile etkinliğinin azaldığını belirterek, şu anda üniversite sanayi işbirliğinin daha çok teknoparklar ve benzeri kuruluşlar üzerinden yürütüldüğünü söyledi.


Vakfın, amaçları doğrultusunda sanayicilerin ve üniversitelerin katılımları ile önemli fuarlara ziyaretler yaptıklarını, üniversite mensuplarının fabrikalara götürülerek sanayici ile bilim adamlarını bir araya getirdiklerini, birbirlerini tanımalarının ve işbirliği fırsatlarının yakalanması şeklinde yapılan etkinliklerle faaliyetlerini sürdürdüğünü ve işbirliğinin daha da gelişmesi için her türlü yeni fikirlere açık olduklarını, tasarım yarışmalarıyla ilgili bir takım projelerinin olduğunu açıklayan Başkan Büyüksimitci, “Gündemde olan Endüstri 4.0 ile ilgili yine ÜSAİV koordinasyonunda, Türkiye’nin önde gelen kişi ve kurumlarından kişileri çağırarak seminerler düzenledik. Katılım oldukça yoğundu. Özellikle Üniversitelerimize bunları duyuruyoruz. Hocalarımızın bu toplantılara katılıyor olması, katılan sanayicilerimizle de yakın bir ilişki doğuruyor. Bu konuda da ciddi bir şekilde memnuniyetimiz var. KAYSO olarak bu Vakfı daha faal bir hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Desteklerinden dolayı genel kurul üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Söz alan Abdullah Gül Üniversitesi adına Genel Kurula katılan Prof. Dr. İrfan Alan Vakfın öncülüğünde Lisansüstü Eğitim Seferberliği başlatılabileceğini ve bu kapsamda firmaların kendi bünyelerinde çalışan lisans mezunlarını bu programa yönlendirmek suretiyle üniversite sanayi işbirliğinin güzel bir örneğinin oluşturulabileceğini belirtti.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven ise şunları ekledi, “Lisansüstü eğitimi sadece akademik kariyer düşünen insanlar yapar dan çıkmamız gerekiyor. Bunun için belki, sanayicilerimize bu anlamda büyük görev düşüyor. Vakfımız buna öncülük yapmalıdır. Yoksa sadece lisans mezunları ile bir yere varmamız mümkün değil. Büyük projeler, daha fazla eğitim almış insanlar tarafından mutlaka hayata geçirilecektir. Erciyes Üniversitesi olarak bu konuda her türlü desteği verebiliriz ”
ÜSAİV Yönetim Kurulu Üyeleri:
Mehmet Büyüksimitci
Prof. Dr. Muhammet Güven
Abidin Özkaya
Murat Başyazıcıoğlu
Prof. Dr. M. Kemal Apalak
Doç. Dr. Recep Güneş
Prof. Dr. Kerim Güney
Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu
Halit Özkaya

New Page 1
 
 
 
 
 
 
 
Üniversite Sanayi Araştırma Hizm