Ana Sayfa     |      Yönetim

Ana Sayfa     |      Yönetim     |     Faaliyetlerimiz   |    Duyurular     |      İletişim

Ana Sayfa
 
   
Ana Sayfa
 
 
Amacımız
 
 
Yönetim
 
 
Kurucularımız
 
 
Faaliyetlerimiz
 
 
Duyurular
 
 
İletişim
 
     
 
 
FAALİYETLERİMİZ
  Vakfımızın 2017 Yılı Faaliyetleri;
 


1-Vakıf 23.01.2017 tarihinde Abdullah Gül Üniversitesi’nin Erasmus+ kapsamında yürüttüğü “ERASMUSTERN” isimli yükseköğretim alanında staj değişimini içeren projesine ortak olmuştur.

2-Vakıf üniversite-sanayi işbirliğini gerçekleştirme amacı doğrultusunda Ocak-Şubat aylarında Kayseri’de faaliyet gösteren üniversite hocalarından ilgilenenlerin katılımıyla isteyen fabrikalara “Fabrikada Buluşalım” etkinliği kapsamında ziyaretler gerçekleştirilmesini sağlamıştır.

3-Vakıf, 9 Şubat tarihinde Win Eurasia Metal İşleme Fuarına sanayiciler ve üniversitelerden katılan hocalarla birlikte günübirlik bir seyahat organizasyonunu gerçekleştirmiştir.

4-Vakıf 22.02.2017 tarihinde Mitsubishi Elektrik Türkiye A.Ş. Kıdemli İş Geliştirme Müdürü Tolga Bizel’in konuşmacı olarak katıldığı “4. Sanayi Devrimi Endüstri 4.0 Konferansı”nı düzenlemiştir.

5-Vakıf, 6-10 Mart tarihleri arasında Abdullah Gül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin katıldığı 5 ayrı fabrikaya ziyaret programını gerçekleştirmiştir.

6-Vakıf, 16.03.2017 tarihinde WIN Eurasia Otomasyon Fuarına günübirlik sanayici ve üniversite hocalarının katılımı ile ziyaret gerçekleştirmiştir.

7-17 Nisan 2017 tarihinde olağan Genel Kurul toplantısını yapmıştır.

8-Vakıf Yönetim Kurulu, 16.05.2017 tarihinde, 2017/03 nolu toplantısını Kayseri Sanayi Odası’nda yapmış olup önceki Genel Kurul Toplantısı sonucunda oluşan Vakıf Yönetim Kurulunun görev dağılımını belirlemiştir.

9-Vakıf, 15 Mayıs 2017 tarihinde üniversite sanayi işbirliğinin artırılması hedefi kapsamında “Kayseri Sanayisinde Tersine Mühendislik uygulama Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi” konulu bir toplantıyı organize etmiştir.

10-Vakıf, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde elektrikli araç tasarımı çalışmalarına üniversite sanayi işbirliğine katkıda bulunmak amacıyla 21.08.2017 tarihinde 15.000.- TL tutarında destek sağlamıştır.

11-Vakıf, Kayseri Sanayi Odası ve Abdullah Gül Üniversitesi işbirliğinde makine sektöründe faaliyet gösteren sanayicilerin yöneticilerinin deneyim ve tecrübelerini lisans öğrencileri ile paylaşmaları i.in bir söyleşi programı gerçekleştirmiştir. Bu kapsamda 3 farklı sanayi kuruluşunun yöneticisi Ekim ayı içinde programa katılmışlardır.

12-Vakıf, Kayseri Sanayi Odası ve Abdullah Gül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü işbirliğinde sanayi kuruluşlarının makine tasarımı sürecinde karşılaştıkları sorunlara çözüm bulunmasını sağlamak üzere bir faaliyet başlatılmıştır. Bu çerçevede gerçekleşen faaliyetimize sanayicilerden 5 firma projelerini üniversitenin Makine Mühendisliği Bölümüne sunmuş olup, üniversite – sanayi işbirliği çalışmaları başlatılmıştır.

13-Vakıf, 04.12.2017 tarihinde Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin güz ve bahar dönemi stajları için işletmelerden 232 kişilik staj kontenjanı temin edilmiştir.

14-Vakıf Başkanı, Mehmet Büyüksimitci Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrenci konseyi ve 9 öğrenci kulübünün ortaklaşa düzenledikleri” 2.Erciyes Mühendislik Zirvesi” ne panelist olarak katılmak suretiyle öğrencilere görüşlerini ve tavsiyelerini aktarmıştır.

15-Vakıf Yönetim Kurulu 2017 yılı içerisinde 5 toplantı yapmıştır.

16-2017 yılına ilişkin hesap özeti damga pulu bedeli olan 21,80TL Erciyes Vergi Dairesine yatırılmıştır.

 

New Page 1
 
 
 
 
 
 
 
     
Üniversite Sanayi Araştırma Hizm