Ana Sayfa     |      Yönetim

Ana Sayfa     |      Yönetim     |     Faaliyetlerimiz   |    Duyurular     |      İletişim

Ana Sayfa
 
   
Ana Sayfa
 
 
Amacımız
 
 
Yönetim
 
 
Kurucularımız
 
 
Faaliyetlerimiz
 
 
Duyurular
 
 
İletişim
 
     
 
 
FAALİYETLERİMİZ
  Vakfımızın 2014 Yılı Faaliyetleri;
 


-Üniversite Sanayi Araştırma İşbirliği Vakfının 2014 yılında gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin başlıklar aşağıda sıralanmıştır;

1- Vakıf, 18 Nisan 2014 tarihinde olağan Genel Kurul toplantısını yapmıştır.

2- Vakıf Yönetim Kurulu 02.06.2014 tarihinde, 2014/02 nolu toplantısını Kayseri Sanayi Odası’nda yapmış olup Vakıf Yönetim Kurulunun görev dağılımını yapmıştır.

3- Vakıf, üniversite sanayi işbirliğini geliştirmek amacıyla, Sanayi Odası Meslek Komitelerinin aylık toplantılarına üniversitelerden uzmanların katılımını sağlamak suretiyle işbirliklerinin gelişimine katkıda bulunmuş ve bu uygulamayı devam ettirerek sürekliliğini sağlamaktadır. Bu konuda 2014 yılı içinde 11 etkinlik gerçekleşmiştir.

4- Vakıf tarafından 14.10.2014 tarihinde saat 13:30’ da Erciyes Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü ve laboratuarlarının gezilmesi ve imkanlarının tanıtılması amacıyla bir ziyaret programı düzenlenmiştir. Programa Sanayi Odasının gıda konusunda faaliyet gösteren üyeleri davet edilmiş olup beş ayrı firmadan 7 kişinin katılımı ile Erciyes Üniversitesi Gıda mühendisliği Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Mahmut Doğan yönetiminde, ilgili bölümden öğretim elemanları tarafından mevcut laboratuarlar gezilerek, cihazlar tanıtılmış ve sanayiciler laboratuarla ilgili görüş ve önerilerini dile getirmişlerdir.

5- Vakfın organizasyonu ile 23.10.2014 tarihinde Abdullah Gül Üniversitesi öğretim elemanı Prof. Dr. Erhan Kutanoğlu tarafından Sanayicilere “Tedarik Zinciri ve Lojistik Yönetimi” konulu bir konferans verilmiştir.

6- Vakfın organizasyonu ile 14.11.2014 tarihinde Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. Necdet Altuntop tarafından Sanayicilere “Sanayi Kuruluşlarında Enerji Verimliliği ve Verimlilik Artırma Projeleri” konulu bir konferans verilmiştir.

7- Vakfın organizasyonu ile 28.11.2014 tarihinde Melikşah Üniversitesi- Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Halidun Keleştemur tarafından Sanayicilere “Mikro Alaşımlı Çelikler ve Uygulamaları” konulu bir konferans verilmiştir.

8-Vakfın organizasyonu ile 18.12.2014 tarihinde Abdullah Gül Üniversitesi- Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çetin Çetinkaya tarafından sanayicilere ve akademisyenlere “3 Boyutlu Yazıcılar ve İmalata Katkıları” konulu bir konferans verilmiştir.

9-Vakıf Yönetim Kurulu bir yıllık faaliyet dönemi içerisinde 4 toplantı yapmıştır.

10-Yaz dönemi stajı için KAYSO’ya başvuran 32 üniversite öğrencisine, yapılan organizasyon ile stajlarını yapabilecekleri işyerleri bulunmuştur.

11-2014 yılına ilişkin hesap özeti damga pulu bedeli olan 16,90 TL Erciyes Vergi Dairesine yatırılmıştır.
 

New Page 1
 
 
 
 
 
 
 
     
Üniversite Sanayi Araştırma Hizm