Ana Sayfa     |      Yönetim

Ana Sayfa     |      Yönetim     |     Faaliyetlerimiz   |    Duyurular     |      İletişim

Ana Sayfa
 
   
Ana Sayfa
 
 
Amacımız
 
 
Yönetim
 
 
Kurucularımız
 
 
Faaliyetlerimiz
 
 
Duyurular
 
 
İletişim
 
     
 
 
FAALİYETLERİMİZ
  Vakfımızın 2013 Yılı Faaliyetleri;
 


-Üniversite Sanayi Araştırma İşbirliği Vakfının 2013 yılında gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin başlıklar aşağıda sıralanmıştır;

1- Vakıf üniversite sanayi işbirliğini geliştirmek amacıyla, 14.01.2013 tarihinde gerçekleştirmeyi düşündükleri projelerinde işbirliği yapmak istediklerini belirten firma temsilcileri ile bu projelere ilgi duyan üniversite uzmanlarını yemekli bir toplantıda Kayseri Sanayi Odası’nda bir araya getirmiştir.

2- Erciyes Üniversitesi Rektörü ve Vakıf Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur’un, 12 Şubat 2013 tarihinde Betül –Ziya Eren Genom ve Kök Hücre Merkezi’nde düzenlediği, birçok hayırseverin katıldığı bilgilendirme toplantısına KAYSO Meclis Başkanı ve ÜSAİV Yönetim Kurulu üyesi Nureddin Okandan’da katılmıştır.
3- 22 Şubat 2013 tarihinde Üniversite Sanayi Araştırma İşbirliği kapsamında, Melikşah Üniversitesi Heyeti, Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nden oluşan sanayicilerle üniversite merkezinde bir araya gelmişlerdir. Toplantıda, Melikşah Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Tankut Yalçınöz, 2009 yılında kurulan Melikşah Üniversitesi’nin bugün 2 bin 200 civarında öğrenciye sahip olduğunu belirterek, bu günlere gelmelerini sağlayan Kayserili hayırsever işadamlarına ve Kayseri Sanayi Odası’na teşekkür etmiştir.
4- Üniversite Sanayi işbirliğine katkıda bulunmak amacıyla, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ve Vakfın Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak 25 Mart 2013 tarihinde Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okuyan kız öğrencilere girişimcilik ve geleceğe bakış konulu bir konferans vermiştir. Aynı zamanda öğrencilere Kayseri Sanayi Odası, Kayseri sanayisi ve Organize Sanayi Bölgeleri hakkında genel bilgiler verilmiştir.

5- Vakıf, 26 Nisan 2013 tarihinde olağan Genel Kurul toplantısını yapmıştır.

6- Vakıf Yönetim Kurulumuz, 25.06.2013 tarihinde, 2013/02 nolu toplantısını Kayseri Sanayi Odası’nda yapmış olup Vakıf Yönetim Kurulunun görev dağılımını yapmıştır.

7- Vakıf Yönetim Kurulu bir yıllık faaliyet dönemi içerisinde 4 toplantı yapmıştır.
8- 14-15 Mayıs 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen, firma ve sanayicileri, akademisyenleri, kamu kurumlarını ve öğrencileri bir platformda toplayarak, üniversite ve sanayi iş birliğini sağlama potansiyeline sahip ulusal çapta düzenlenen bir Ar-Ge proje pazarı organizasyonu niteliğindeki Proje Park 2013 faaliyeti Vakıf tarafından da desteklenmiştir.
9- Vakıf Yönetim Kurulu 25.09.2013 tarihli toplantısında, üniversite sanayi işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmak maksadıyla Kayseri Sanayi Odası’nın 26 Meslek Komitesinin her ay yaptıkları toplantılara Kayseri’deki üniversitelerden uzmanların davet edilmesini kararlaştırmışlardır. Halihazırda Kayseri Sanayi Odası Meslek Komitesi toplantıları Üniversitelerden isteyen uzmanların katılımı ile gerçekleştirilmektedir.

10- 25.06.2013 tarihinde Vakfın 2012 yılına ilişkin yıllık beyannamesi Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne verilmiştir.

11- Yaz dönemi stajı için KAYSO’ya başvuran 38 üniversite öğrencisine, yapılan organizasyon ile stajlarını yapabilecekleri işyerleri bulunmuştur.

12- 2013 yılına ilişkin hesap özeti damga pulu bedeli olan 15,40 TL Erciyes Vergi Dairesine yatırılmıştır.

New Page 1
 
 
 
 
 
 
 
     
Üniversite Sanayi Araştırma Hizm