Ana Sayfa     |      Yönetim

Ana Sayfa     |      Yönetim     |     Faaliyetlerimiz   |    Duyurular     |      İletişim

Ana Sayfa
 
   
Ana Sayfa
 
 
Amacımız
 
 
Yönetim
 
 
Kurucularımız
 
 
Faaliyetlerimiz
 
 
Duyurular
 
 
İletişim
 
     
 
 
FAALİYETLERİMİZ
  Vakfımızın 2012 Yılı Faaliyetleri;
 


- Üniversite Sanayi Araştırma İşbirliği Vakfının 2012 yılında gerçekleştirdiği faaliyetlere ilişkin başlıklar aşağıda sıralanmıştır;

1- Vakıf, 16 Nisan 2012 tarihinde olağan Genel Kurul toplantısını yapmıştır.

2- 10.04.2012 tarihinde, Proje tanıtım toplantısı yapıldı. Açılışını Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı ve ÜSAİV Yönetim Kurulu üyesi Nureddin Okandan’ın yaptığı toplantıda, ERÜ, NNYÜ, MELİKŞAH Ü. rektör ve dekanları ile öğretim üyeleri kendi geliştirdikleri sanayi sektörünü ilgilendiren projelerini katılımcı sanayicilere aktardılar. Toplantı bitiminde de tüm katılımcılara akşam yemeği ikram edilerek oluşturulan samimi ortamda sanayicilerle üniversitelerimizin daha yakından birbirlerinin imkanlarını tanımaları için fırsat hazırlanmıştır.

Toplantıda, ERÜ toplam 18 projenin sunumunu yaparken, NNY Üniversitesi toplam 10 ve Melikşah Üniversitesi de 14 projenin sunumunu yapmıştır. 

3- 30.05.2012 tarihinde Üniversite Sanayi İşbirliğini artırmak amacıyla, Vakıf, Kayseri Sanayi Odası ile İşbirliği içerisinde sanayicilerin araştırma ihtiyacı duydukları konuların tespit edilmesi ve bu konulara ilişkin olarak İlimizdeki üniversitelerde bulunan uzmanlar vasıtasıyla araştırmalar yaptırılması böylece sanayide işlerin daha hızlı ve teknolojik olarak geliştirilmesine hizmet etmek üzere çalışma başlatmış ve 14.01.2013 tarihinde Kayseri Sanayi Odası’nda organize edilen yemekli bir toplantıda üniversitelerden gelen uzmanlar ile proje sunan sanayiciler bir araya getirilmişlerdir.

4- 04.06.2012 tarihinde başlayan bir süreç içerisinde, Vakfın, Vakıflar Bankasında Bulunan Hesabından bankanın hesap işletim ücreti adıyla yaptığı kesinti, yapılan girişimler neticesinde iade alınmış ve akabinde bu bankadaki hesap kapatılmıştır.

5- 18.06.2012 Vakfın 2011 yılına ilişkin yıllık beyannamesi Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne verilmiştir.

6- Yaz dönemi stajı için KAYSO’ya başvuran 58 üniversite öğrencisine, yapılan organizasyon ile stajlarını yapabilecekleri işyerleri bulunmuştur.

New Page 1
 
 
 
 
 
 
 
     
Üniversite Sanayi Araştırma Hizm