Ana Sayfa     |      Yönetim

Ana Sayfa     |      Yönetim     |     Faaliyetlerimiz   |    Duyurular     |      İletişim

Ana Sayfa
 
   
Ana Sayfa
 
 
Amacımız
 
 
Yönetim
 
 
Kurucularımız
 
 
Faaliyetlerimiz
 
 
Duyurular
 
 
İletişim
 
     
 
 
FAALİYETLERİMİZ
  Vakfımızın 2009 Yılı Faaliyetleri;
 


- 16 Şubat 2009 tarihinde Erciyes Üniversitesi’ne sanayicilerin katılımıyla gezi düzenlenmiştir.
- Vakıf, Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı – BROP (2007-2009) kapsamında KAYSO tarafından hazırlanan “Kayseri Bilgi ve Danışmanlık Merkezi” konulu projeye ortak kuruluş olarak katılmıştır.
- Vakıf, Prof Dr. Asuman Akdoğan’ın yürütücüsü olduğu “Üretici Organizasyonlarına Profesyonel İşletmeci ve Girişimci Yetiştirme Programı” konulu AB projesine maddi ve ayni katkı sağlamaksızın ortak olmuştur.
- 22 Ekim 2009 tarihinde Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde organize edilen “Üniversite Sanayi İşbirliği ve Sanayicilerin Teknik Ara Elemanlardan Beklentileri” konulu bir konferans yapılmıştır. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa BOYDAK konferansa konuşmacı olarak katılmıştır.
- 05 Kasım 2009 tarihinde Vakfın destekleri ile KAYSO’da KALDER işbirliğinde, “Yönetim Kalitesi ve EFQM Mükemmellik Modeli” konulu bir seminer düzenlenmiştir.
- 11 Kasım 2009 tarihinde Vakıf Yönetim Kurulu üyesi Hasan KARAMAN ERÜ İletişim Fakültesi “Kampus TV”’de yayımlanan “Sanayi Dünyası” adlı programa canlı yayın konuğu olarak katılmıştır.
- 16-20 Kasım tarihleri arasında Vakfın destekleriyle KAYSO’ da sanayicilere yönelik “TS-EN-ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi, Temel, Dokümantasyon ve İç Kalite Tetkiki Eğitimi” verilmiştir.
- 16 Aralık 2009 tarihinde sanayicilerden, Vakfın Denetçiler Kurulu Üyesi olan Yusuf ÖZKAN, ERÜ İletişim Fakültesi “Kampus TV”’de yayımlanan “Sanayi Dünyası” adlı programa canlı yayın konuğu olarak katılmıştır.
- 17 Aralık 2009 tarihinde Vakfın destek ve organizasyonu ile Boytaş Mobilya A.Ş. “Bellona” ile KAYSO işbirliğinde ERÜ Kayseri Meslek Yüksek Okulu bünyesinde yaptırılacak Mobilya Dekorasyon Atölyesi Ek Binasının yapımı için protokol imzalanmıştır.
- Yaz dönemi stajı için başvuran 105 üniversite öğrencisine, yapılan organizasyon ile stajlarını yapabilecekleri işyerleri bulunmuştur.
- Vakıf Senedinde 5072 sayılı Vakıflar Kanunu gereği yapılacak değişikliklerle ilgili olarak yürütülen davamız takip edilmiştir.
Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından temyiz edilen, 28.10.2008 tarihli Mahkemenin onama kararı, T.C. Yargıtay 18. Hukuk Dairesi tarafından 01.02.2010 tarihinde temyiz itirazı reddedilerek, usule ve yasaya uygun olduğu gerekçesiyle, oybirliği ile onanmıştır.
- Vakfın Logosu belirlenmiştir.

New Page 1
 
 
 
 
 
 
 
     
Üniversite Sanayi Araştırma Hizm